į pradžią turinys susisiekite  
Tėvystės psichologija » Vaikystė
MOKYKLOS BAIMĖ: kodėl ji atsiranda ir kaip ją įveikti?

Šiuolaikiniai vaikai, panašiai kaip ir suaugusieji, labai užimti. Jų „darbo“ vieta – mokykla, kur daugybė užduočių ir įsipareigojimų. O kai vaikas, kurio vaikiška psichika dar nėra stabili, susiduria su kokia nors jam sudėtinga situacija, jis pradeda jos bijoti. Taip atsitinka ir su situacijomis mokykloje.

plačiau
 
VAIKŲ BRANDUMAS MOKYKLAI. Kodėl svarbu į tai atkreipti dėmesį leidžiant vaiką į mokyklą anksčiau?

Greitas gyvenimo tempas diktuoja savas sąlygas visose gyvenimo srityse. Atrodo,  kuo greičiau kažką pradėsime, tuo geresnių rezultatų pasieksime. Sprendimas leisti vaiką į mokyklą anksčiau dažnai grindžiamas nuomone, jog nėra ko protingam vaikui leisti laiką veltui.  Visgi ne visada tai teisinga.  Taigi kas yra vaiko brandumas mokyklai ir kodėl nėra taip lengva nuspręsti  leisti savo atžalas į mokyklą anksčiau. 

plačiau
 
PASIDALINKIME SU VAIKAIS ATSAKOMYBE

Jeigu jums darosi labai sunku auklėti savo vaiką, pagalvokite, ar ne per daug vadovaujate jam. Vadovavimas gali pasireikšti tuo, kad tėvai labai stengiasi numatyti kiekvieną vaiko žingsnį į priekį ir ima patarinėti, kaip galima būtų geriau pasielgti. Rezultatas – vaikas pripranta, kad jam nebereikia galvoti, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, nes tuo pasirūpins tėvai. Tuo pačiu nebereikia ir atsakyti už savo elgesio pasekmes, nes taip nurodė tėvai, o tai reiškia, kad ir už pasekmes atsako būtent jie.

plačiau
 
TĖVŲ PASIRUOŠIMAS VAIKO OPERACIJAI

Vaiko operacija – išbandymas tėveliams. Jei vaikučiui reikalinga planinė operacija, tai pasiruošimas jai – nelengvas išbandymas visai šeimai. Visų pirma labiausiai širdis skauda tėveliams. Jei vaikai didesni ir pajėgūs suprasti, kas jų laukia – juos būtina paruošti operacijai. Labai svarbus būtent psichologinis pasiruošimas. Dažniausiai neramu, kai trūksta žinių, kaip geriausiai pasiruošti. 

plačiau
 
DRAUSMĖS LENTELĖS (auklėjimo metodas)

Dauguma tėvų susiduria su tam tikromis savo atžalų drausmės problemomis. Tada iškyla klausimas, kokį auklėjimo būdą pasirinkti, kad poveikis būtų ilgalaikis. Siūlome vieną drausminimo ir skatinimo būdą – drausmės lenteles.

plačiau